Axe

A

AXE – Gogomantv

Ty fakt nepoznáš Goga? No tak to máš, kamoško, poriadne medzery. Ale teraz už vážne. Diváci youtuberov nie sú synonymom hlupákov – v tomto sa mnohí mýlia. Ani dysfunčné školské deti nie sú hlúpe, skôr naopak. Youtuber je modlou pre osamelé a depresívné deti. Gogov kanál na Youtube sleduje v súčasnej dobe 1,8 milióna deciek. Za tým musí byť nejaká systémova múdrosť, dajaký vzorec. Boh dal opatrenie youtuberingu, aby sa postaral o chronicky smutných a duševne podvýživených – Bohu vďaka zaň.

Celkové skóre z 10 bodov
0

Tisíce nespokojných a depresívnych detí si už jedno desaťročie sadajú k obrazovke počítača, aby sa pozerali na svojho zbožtelého Goga. Na jeho kanály sa nikdy nezdieľali mravoučné či nejaké intelektuálne myšlienky. Čo sa tu vždy štedro ponukalo bol čas, ktorý GogoManTv deckám venoval. Aj môj syn na ňom v detstve frčal. To mnohé decká potrebovali. Gogo tiež, bol rovnako deprivovaný ako oni. Ovocie Gogovej práce sa dostavilo.

Po stretnutí s prezidentom Andrejom Kiskom ho začali do svojich programov pozývať súkromné televízie, často dostával ponuky do zaujímavých mediálnych projektov (film). Média vždy potrebujú akýsi podnet zhora, aby ho nasledovali. Keď svojho boha objavia, nasledujú ho. Youtuber Gogo sa stal plnotučnou celebritou.

Prezidenti už od samej dobroty nevedia, čo so sebou. Ako som vravel, Kiska pozýva Goga na rande, aby spoločne prebrali svoje plány. Pani Čaputová cestuje za homosexuálmi bežným bratislavským električkovým spojom, alebo sa nechá pozvať do voštinárskeho vysielania pre jednoduchých – Inkognita. Hlavy štátu stoja o plebejskú podporu a ani si neuvedomujú, že prezidentskému majestátu uberajú na dôstojnosti.

Nedávno som na dopravného policajta spravil Gogovú šišku a pokutu za malý dopravný priestupok mi ztrojnásobil. Rýchlo som požiadavku naplnil, sadol do auta a zmizol. O Gogomanov face som sa radšej ani nepokúšal.

Je pregogováno

Po slovensky je pregogované. Aj keď je GogoMan zlatý, rozhodne nie je taký preslávený, aby uniesol taký priestor, aký mu AXE vo svojom reklamnom videu ponúkli. Ak mám o reklame hovoriť ako o celku, ide o celkovo nudné video a zážitkovo chudobné. Gogo ho nedokáže svojou osobnosťou uniesť. Dalo by sa odľahčíť, aby bolo ľahšie a stráviteľnejšie. Tvorcovia mali do neho zakomponovať dvoch divákov z jeho kanála, ktorí by sa dokázali vyjadriť, aký vplyv na ich vyvíjajuce sa sebavedomie mala dlhoročná produkcia Gogomana na Youtube. Obohatiť ich vypoveď vo videu nesúrodým šaškovaním Goga, ako na nich niekoľko krát nastrieka AXE a podobne by bolo na mieste.

Azda ešte jednu podstatnú vec by som mal zmieniť. Gogo sa často vo svojich vlastných videách, ako aj v tomto videu, štylizuje do niečoho, čo nie je. Toto nie je typická poloha, ktorá by mu bola vlastná. Gogo je pomerne komorný, hĺbavý človek. Ten šaško, ktorý tuná na axáckom videu neustále pobehuje, pretriasa sa a neobsedí na jednom mieste je, podľa môjho názoru, niekdo celkom iný. To som aj pred mnohými rokmi tvrdil deťom. Ešte keď Gogo začínal. Keď sa pokojne so psíkom na videjku prechádzal bratislavským lesíkom a rozvážne sa prihováral svojim divákom. Tá poloha mi vyhovovala.

K reklame

Technicky a po filmárskej stránke je to dobré. Horšie je to s primitívnym textom, ktorý Gogo odrieka. Text nie je len jednoduchý, nemám nič proti jednoduchosti, on je však primitívny a plochý. Pri svojich telesných cvikoch vo videu Gogo pôsobí, ako každý vysoký človek, nemotorne. Keď raz bude starý, budú ho bolieť kríže. Napriek vynikajúcemu technickému spracovaniu pôsobí video amatérsky a naívne. Prečo? Takí predsa nie sú jeho diváci – komu teda bolo určené? Celá táto reklama je, ako keď sa zohnete nad kočárik a šušlete a pitvorite sa na tvorčeka v ňom. Šaškovanie pasuje mladému, sladkému chalanovi a nie dospelému chlapovi.

Páčilo sa mi, ako Gogo sedí na kachličkách, pod teč´úcou vodou v sprche a usedavo narieka. Tragikomickosť mu celkom sedí.

Šot je plný edukatívnych rečí o ľudskom sebavedomí. Tie vždy zavážia, pretože mladí budú o sebavedomí počúvať vždy, nech poviete čokoľvek. Mladí vám budú vo svojej detskej úprimnosti visieť na perách. Je to ich osvojená, bytostne intímna, agenda. V tomto som s nimi. Nakŕmte deti! Reklama v podstate hlúpostne tvrdí, že na pošramotené tenedžerské sebavedomie vám pomôže jedine AXE. Ámen.

Mimochodom, prekvapilo ma, že Gogo prdí.

Ohviezdičkujte reklamu a vyjadrite sa v komentároch.
Hlasovali: 0. Priemer: 0

Diskutujte aj neprihlásení