COOP Jednota

C

Coop Jednota

Tu za týmito reklamami vidím umný a profesionálny tím, ktorí vie, ako na vec. Pochopili, že tou najlepšou cestou je jednoduchosť a priamosť. Priama cesta k cieľu. Korím sa majstrovstvu a umu tvorcov. Žiadne čačky a žiadne zložitosti a odbočky. Rovna cesta vedúca k našim žalúdkom. Nakoniec dojdeme k cieľu, k láske a spokojnosti. Už naše staré matere vedeli, že ak dáš chlapovi riadne najesť, aj motyka vystrelí. A to vedia aj v COOP Jednote.

Celkové skóre z 10 bodov
0

Neboja sa napríklad siahnúť k rozprávkovým námetom, ako sú letiace, plne obsadené vianočné sane, horským luftom. To jednoducho patrí k rukopisu slovenskej bájnosti a vianočnej bodrosti. Ja Vianoce nemusím, ale toto ma fakt vzalo. Ti čo toto zmajstrovali, poznajú jednoduchú, štedrú a dobrú dušu Slováka a jeho myslenie – reklamný mág to má ovládať – poznať dušu slovenského spotrebiteľa. Aj keď bačom je (tuším) Ukrajinec. Agentúra, ktorá je za touto prácou, už celé roky štylizovaným spôsobom vykresľuje dobrotivú, slovenskú náturu. Tá vtipnostná štylizácia je dokonalá.

Pointa príbehov, ktoré sú nám v kratučkých šotoch predkladané, sú svieže ako ranné prebúdzania. Vynikajúce a presvedčivé herecké výkony oboch protagonistov dotvárajú dokonalý výsledok celkovej snahy.

Slovenský havko, kikirikajúci kohút a bača s pomocníkom, zababušení v nadusaných, páperových perinách …a máme tu dokonalú rannú scénu na salaši, ktorá nám dokáže navodiť veľmi príjemný podklad pre naše spotrebiteľstvo. Myslím si, napriek tomu, že nemám k dispozícii žiadne čísla, že táto sada reklám sa dá označiť za mienkotvornú.

Ohviezdičkujte reklamu a vyjadrite sa v komentároch.
Hlasovali: 1. Priemer: 5

Diskutujte aj neprihlásení