Datart

D

Datart – mimogalaktický Richard

Asi nie je pravdou, že ak do audiovizálneho projektu najmete homosexuála, je to vždy “trefa” do dúhového. Zvieratká a homosexuáli sú trendoví. Možno s takým dačím počítala aj reklamná agentúra zastupujúca Datart. Predstaviteľ a hlavný protagonista, Richard, ktorý vystupuje v ich reklamách, nepodporuje príliš značku “Datart”, ale skôr nevedomky velebí vlastnú osobnosť. Veď sa pozrite do diskusii na internete a čuchnite si k úprimnosti diskutujúcich. O ničom sa tam nehovorí v súvislosti s reklamami Datartu, len o gaystve hlavného protagonistu. Reklamy Datartu v Česku majú úspech. Tvorcovia došli na Slovensko a sú presvedčení, že aj u nás spôsobia rozruch a oslovia verejnosť.

Celkové skóre z 10 bodov
0

Nedali si ani prácu, aby svoje reklamy transformovali pre otrlejšie duše Slovákov. Na spôsob slovenských reálii (Riško bude oblečený v mužskom slovenskom kroji a zakusoval by chutný oštiepok. Poprípade by držal v ruke činku alebo kladivo, aby potlačil toľko diskutovanú sex orientáciu). Agency u nás vysiela reklamy v rovnakej podobe, tak ako bežali v Česku, iba s tým rozdielom, že sú nadabované do slovenčiny.

Datart prišiel k tomuto úspechu, ako slepý k husliam. Ten kto vybojoval Datartu boj, je uhrančivý a chrabrý, dobre vyzerajúci, sprievodca horami a cudzími galaxiami, Richard, ktorý v každom zo šotov prenesie niekoľko slaboduchých biznis replík, zvierajúc v ruke akýsi balík. Hrať moc nevie a napriek svojmu šarmu je ťarbavý a nemotorný. Pôsobí neskúseno a zelene.

Aj zlá reklama je reklama a účel posväcuje akékoľvek prostriedky i samotné jeho ciele. Myslím si, že tohoto týpka si agentúra najala s úmyslom zneužiť ho, jeho gay naivita a podmanivosť o tom svedčia. Nemyslím si, žeby Richard poriadne vedel, do čoho šiel. Ako som uviedol, tvôrčí tím prišiel i na Slovensko a bude zaujímavé sledovať, ako si budú počínať so svojou sériou reklám. Sme predsa len iní, ako sú Česi.

Ohviezdičkujte reklamu a vyjadrite sa v komentároch.
Hlasovali: 0. Priemer: 0

Diskutujte aj neprihlásení