Prima banka

P

Prima banka

Pozrel som sa na slex.sk, aby som zistil, či je prima slovenské slovo. Nenarážam na samotný názov banky, volať sa môžete podľa svojej ľubovôle aj herkopáter, ak chcete. Narážal som skôr na hajlajtové slová v reklame. Je prima.

Celkové skóre z 10 bodov
0

Samozrejme, že v slovníku slovo prima nie je. Zato je tam primabalerína. Prima pôsobí umelo a na prvý pohľad cudzo, Použitie je nesúrodé v akomkoľvek kontexte. Divák sa nikdy plne nestotožní s takým slovom a jeho použitím v reklame. Nie je to na vedomej úrovni, ak potencionálny spotrebiteľ takto uvažuje. Prečo si dobrovoľne uberať skóre prípadnej prijateľnosti a úspechu. Prima bude na diváka posobiť vždy ako dáky votrelec, aj po opakovaných zhliadnutiach.

Samotná reklama

Šotík pôsobí svižne a je v ňom použítá skratka, ktorá, práve preto, že je skratkou pôsobí svižne, sviežo a rozhodne nenudí. To je ten správny smer. Pre krátkosť vyhradeného času je bilančný sumár najpoužiteľnejší spôsob prezentácie v reklamnom šote. Reklama Prima banky nás preniesla životom mladej dvojice. Od zoznámenia, cez svadbu, tehotenstvo až po predškolské obdobie svojich dvočiat. A za tým všetkým, ako mocná záštita a múdry gestor stojí Prima banka. Páči sa mi toto skratkovité a veľmi stručné poňatie. Nie je treba viac.

Na záver vari jedno, som rád, že banka predviedla śpecifikáciu jedinej a žiaducej možnosti, čo v našom priestore, rodina je. Mačkopsi sa nerátajú.

Ohviezdičkujte reklamu a vyjadrite sa v komentároch.
Hlasovali: 0. Priemer: 0

Diskutujte aj neprihlásení